Menu

Ostatnio przeczytałam książkę...

"Trafiony zatopiony" Melissa Hill

ostatnioprzeczytalam

W życiu każdego czytelnika przychodzi taki moment, w którym pojawia się chęć na lekką, przyjemną lekturę. Żadnych trudnych, poważnych tematów, żadnych nieszczęść, chorób ani tragedii. Tak trafiłam na książkę Melissy Hill "Trafiony zatopiony".

Trafiony.zatopiony

Moja mama mawiała, że albo malutka wioska w Bieszczadach, albo Nowy Jork. Albo pustkowie, albo mrowie - bo ponoć najgorsze jest wszystko pomiędzy....Na szczęście akcja powieści rozgrywa się w tym cudownym, wymarzonym Nowym Jorku. I to na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Ale to nie wszystko! Główna bohaterka - Darcy Archer pracuje w księgarni na Manhattanie i kocha książki. Brzmi relaksująco i miło. Niestety mam wrażenie, że we wszystkich romansach główną bohaterką jest jedna i ta sama kobieta. Ma różne imiona, ale jest optymistką, romantyczką i idealistką. Kocha literaturę, zwłaszcza Jane Austen. Lubi zwierzęta i wierzy w prawdziwą miłość. Bywa ekscentryczna...

Darcy jeździ do pracy rowerem. W Nowym Jorku jest już na prawdę zimno. Spadł śnieg, jezdnie zrobiły się śliskie a zima zaskakuje drogowców nie tylko w Polsce. I właśnie wtedy nasza bohaterka wjeżdża w młodego mężczyznę z psem i tajemniczym pakunkiem. Siła uderzenia jest na tyle duża, że mężczyzna trafia do szpitala. Na domiar złego traci pamięć. Nie zdradzę jak dalej potoczą się losy tej dwójki, ale dodam, że zakończenia nie przewidziałam w stu procentach, więc było miłym zaskoczeniem.

gift_to_remember
Nie lubię zdjęć na okładkach książek. A źle dobranych zdjęć - nienawidzę. Nie wiem co wspólnego z treścią książki ma para z polskiego wydania. Zima, Nowy Jork, miłośnicy książek. Co prawda chłopak z okładki ma czerwone dłonie - może z zimna, ale całość fatalna i zupełnie nietrafiona. "Trafiony, zatopiony" w oryginale brzmi "A gift to remember" i zdecydowanie bardziej pasuje do treści. Tak samo jak brytyjskie okładki.

175580481
Mimo przyjemnie snującej się akcji i przedświątecznego klimatu, ogromny minus za banalną bohaterkę, polskie wydanie i zmianę tytułu. Plusik zaś za garść cytatów poprzedzających rozdziały pisane z punktu widzenia naszej bohaterki. Na zakończenie jeden z nich:


"Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie."
Albert Einstein

© Ostatnio przeczytałam książkę...
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci